Temmuz 21, 2022

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Temmuz 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini vüruttirmeye adamış, dünya üzerinde sınırlı alanlarda ülkemizi temsil etmesiyle öne çıdem bir Ilim âdemı ve Mucittir. Ülkemizde bireysel olarak safi başına öne çıdem en büyük oranda ilaç derunerik patentinin doğruluk sahibidir. Bu zamana kadar yaptıkları buluşlar ve ilaç sektöründe çoğu büyük adımlarıyla öne çıdem Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Namına özgü fikirleri ve çaldatmaışmak istediği sahaı genişletmek talip Alkoçlar, midiğı Metehan Yeşil ile beraberinde kurmuş oldukları Ar-Ge isimli izlenceın umumi resi beyıdır. Ar-Ge, Uygulayım bilimi Geliştirme Bölgeleri Kanunu’na bakılırsa insanoğlunun bilim acıarcığının nezdinde farklı etkenleri birleştirerek tezyit çaldatmaışmaları sürdüren ve vüruten teknolojiyi kullanarak sistemli bir suni zekâ üretme sistemine verilen isimdir.
Yalnız Ar-Ge projesiyle ertelenmek istemeyen mirarı medlulında ülkesini ötümlü temsil eden Alkoçlar, bu zamana kadar yaptığı buluş belgesi mirvuruları ile de meşhurdur. 143 tane mirvurulmuş ve 280’den şu denli beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bunların nezdinde ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT şu demek oluyor ki evgin vüruten vakalarda hızlı sonuç aldatmaınmasını sağlayıcı testler vüruttirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Abdübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Senenin Genç Ilim Ödülü’ne namzet olarak gösterilmiştir ve çoğu fen insanoğlununın desteğini alarak bu ödülü kazanmıştır. 2020 senesinde ise yaptığı ilaç patentleriyle beraberinde yeniden bu ödüle layık görülmüş ve kazanmıştır.
Vadiında bundan sonra ciddi bir mahir olmasıyla beraberinde kimsenin fark edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda büyük bir öneme mevla olan Alkoçlar, Cihan çapında zemin edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk defa sürülen flavonol glikozit esaslı cereyan etmek üzere antiviral bileşenin mucididir. Bunun onayını ise T.C Besin, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu bileşke tam olarak 21 parça de formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içerisinde ise folk beyninde en çok buluş belgesi mirvurusunu yaparak Türk Buluş belgesi Enstitüsü kararıyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Senenin Ilim âdemı Ödülü’’ namına verilmiştir.
Yaptığı çaldatmaışmalarla insaniyet tarihine faydasını hiç kusurlu etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı gestaltsı yardımıyla leziz kârlere her sene imza atmayı nailtır. Yeri geldiği zamanda kötü meyvelar elde etse bile katiyen çaldatmaışmalarından vazgeçmemiş ötümlü olarak kendisini Ilim dünyasına göstermeyi nailtır. Özellikle dokunmabana terapilerine müteveccih yaptığı nörojenez miyojenez beraberinde cereyan etmek üzere sağaltma yönünde vüruttirdiği bileşkeleri keşfederek insaniyet tarihine büyük bir himmetı dokunmuş ve patentini almıştır. Cihan üzerinde sert bilinmese de temelı muteber molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek yağdırmak gerekirse PCT onaylı sildenafili içerisinde bulunduran pde5 inhibitöründen elan dermanlü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuşdolaşma. Bu icadının kıymeti ise yaklaşık olarak 3 Milyon Dolardır. Yalnız bilindik şeylerin üzerinde çaldatmaışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde de çaldatmaışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çaldatmaışmalarla Sierra Leone isimli devlete yardımcı olmuşdolaşma. ‘’Novir’’ isimli yaptığı antiviral formülasyonu ülke içerisinde mevcut birkaç yurttaşa deneterek üzerlerinde denemek talip mucidimiz yaptığı bu aha de muvaffakiyetlı olmuşdolaşma. Hiçbir kötü (canip tesir) özelliği sıfır bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’de elan sonra ise 25’e doğru ülkede ruhsatı münfailtır. Bilcümle çaldatmaışmalarına tam odak çaldatmaışan Ar-Ge yetkilileri bu süreçten de muvaffakiyetlı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar tek Ar-Ge projesiyle ülkemizde elan çok ön plana çıksa da Cihan üzerinde de biriyi şirketin müşareket ve müessis kadrosunda zemin almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma isimli ilaç şirketinin Ortak Sahibi ve Teknolojiden sorumlu resi beyıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Uygulayım bilimi Transferleri ile alakalı ve mevduat vasıtayla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden sorumlu resi beyıdır.
Yıldız Kıbrıs Tecim Odası Ar-Ge Baş Müşavirı ve Reis bey Yordamsıdır.
Belçika’da mevcut HC Pharma isimli bir Eczanenin Dümen Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce buluş belgesi ve vüruttirdiği onlarca bileşkenin nezdinde insanoğluna yarayacak kârler üretmeyi savsaklama etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin marka lisansına da sahiptir. Buna müteveccih vüruttirdiği 19 PGE-1 mRNA isimli formülasyonu vardır. Özellikle muhtıra hayatta canipıkların geçmesi derunin sınırlı bir vakitı beklesek bile kimiları sözıcı olabiliyorlar. Hem derinin hariçsından hem de derunerisinden amelî bir halde sağaltma edebilmek derunin bu kullanılıyor. Başkaca cinsel kârlev bozukluğunu da sağaltma eylemek derunin kullanılmaktadır. Yalnız bununla kalmamış ateşe karşı dirençli ve dermanlü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere mevla olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin isimli buluş belgesi mirvurularının 2000 adetine doğruın doğruluk sahibidir. Cihan üzerinde onun yaptığı kârleri namına çekerek bozmak isteyenler elbet evet. Bu yüzden onun muvaffakiyetsını çekemeyen insanoğlu haklarını kendilerine çekmeye çaldatmaışsalar da Alkoçlar her vakit kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise temelı mevzularda hala meşru haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını yüz uzun periyodik kapanmalara ve içtimai hayattan münezzeh zaruri nesil istirahatlarine sunulan kalan dünya toplumlarında biriyi alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir hüküm kazanmış durumda.

Konuyla ilişkin görüşünü bildirme eden Spektral Holding Dümen Kurulu Eşresi beyı Erdal Can Alkoçlar bu devir ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen dönemin salgın şartlarından dolayı mecburi olarak artması özellikle kişisel bilişim ve teknolojik aparey inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Henüz önce lüzumlu ilaç, lüzumlu mühendislik ve bilişim alanlarında yatırımların çoğu vürutmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, bundan sonra ilişkin sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz hesabına gestaltlabilecek en sevap katkı, inovasyonu umumi anlamda bir ulusal bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna kadar desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz yardımıyla son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine sağlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Cihan çapında yaptığı patentler ve ilaç sektörünün önde mevrut adı olarak öne çıkmaktadır. Ilim âdemı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse de yatırımcı kişiliği ile de öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine büyük miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, Yıldız Kıbrıs Tecim Odası Ar-Ge ve buna müşabih çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz hesabına da büyük vürutmeler sağlayıcı Alkoçlar, Mas İlaç Plasman Ar-Ge Şirketinin müessis midiğıdır ve aynı zamanda resi beyıdır. Ülkemizde zemin saha öteki fen adamlarından elan çok öne çıkmasının sebebi ise çok büyük bir oranda farmasötik bileneşelendiren patentinin doğruluk sahibi olması ve mirvurusunu ilk fail can olmasıdır. 2010 senesinden bu yana kadar yaptığı duhulimler ve bulduğu molekülleri umumi olarak insanlığın bel kemiği yalnızçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle dokunmabana sahaında çaldatmaışmalarını ötümlü kocaleterek ötümlü faydası dokunmaktadır. Türkiye’de biriyi nöbet Türkiye Senenin Ilim âdemı ödülüne layık görülmüştür. Yalnız ülkemizde değil dar haricinde şu demek oluyor ki kürevi anlamda da biriyi ödülleri alarak bulduğu farklı ilaçların karşılığını almıştır. Tutarlığı olan Metehan Yeşil ile beraberinde leziz kârlere imza atmaya devam eden Alkoçlar, çaldatmaışmalarını kendi şirketi üzerinde yapmaya devam ediyor. Ülkemiz derunin yararlı olmasını düşündüğü ilaçlarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı kâre yarayacak ilaçları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan kadar bize yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme mevrut blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon kadar kavramlar biriyi farklı iş koluna entegre olmaya devam ederken müşabih faaliyetler ülkemizde de gündeme gelmeye mirladı.

Ülkemizde faaliyet gösteren ve bu alanda çaldatmaışmaları mevcut Spektral Plasman Bankası Eş Reis beyı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir eklenmiş valör yaratacağını kaydetti. Türkiye’de madencilik sahaındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklayan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok doğru zamanda ülkenin doğusunda zemin saha bir zer sahası ile beraberinde mirlatacağız.” şeklinde paylaşımda bulunmuş oldu.

Kripto varlıklardaki paha değkârikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir mevduat aracı olarak kalmasını sağlamanın yolunun çakılı valör veya miktara mevla “Stablecoin”lerden geçtiğini belirten Spektral Plasman Bankası Reis bey Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Takım’a basıcı mızrap ruhsatları ile sağlanabileceğine dikkat çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Takım mızrap ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak meşru ast gestaltsı ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı sağlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile ilişkin de bilim veren Yeşil şu açıklamalarda bulunmuş oldu: “Yeni kayar modülü(staking) projemize daimî güvence olarak kârtiraklerimizden Rum Kalsit AŞ’nin kalsit işletme ruhsatını da vereceğiz. İzmir 6. Tecim Mahkemesi’nin 2021/66 nüshalı Yönerge’si ile değerlenen 292 milyon ekü değerinde bir uran güvence ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi aracılığıyla 74332 Yazanak No.su ve 18.06.2020 neşriyat zamanı ile planlı Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’de pomza ve perlit sahası cereyan etmek üzere dü endüstriyel hammadde mızrap sahasını almış olduğunı duyurdu.

Şirketten meydana getirilen tasarlı açıklamada reylerine zemin verilen TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Esen Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye büyük eklenmiş valör sağlama potansiyeline mevla bulunduğunu belirtti.

Perlitin yapım piyasasında ısı ve ün yalıtımı zaruri olan alanlarda kullanılacak olan gereç bulunduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘Kurumını gerçekleştirdiğimiz pomza mızrap sahasının ise saf gereç gestaltsındaki zayiluklar yardımıyla mürtefi derecede ısı ve ün yalıtımı özelliklerine mevla. Bu özelliği yardımıyla kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan mürtefi oranlarda yalıtım sağlıyor.’ değerlendirmesinde bulunmuş oldu..

TBY Holding İnovasyon Direktörü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi bölüt sunu planları bulunduğunu söyledi. Alkoçlar, ‘İlgili mızrap sahalarının midi vadede CRIRSCO kriterlerine normal rezerv tespit raporları düzenlenerek bölüt sunuı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada zemin saha ilimlara bakılırsa üste, TBY Holding güzeşte ay İnovasyon Direktörü Alkoçlar nezdinde Alman Mizaç Bakanlığı’nda GBTÜ muadili nebati ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, güzeşte günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle enerji tesisinin yüzdelik 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar